Amedika Medicinas preces

Konsultācijas un pasūtījumu noformēšana: +371 25141084

Iepirkumu grozs:

0
Noderīga informācija
Kā lietot pretizgulējumu matraci?
 
Pretizgulējumu matracis klājams uz pamata (porolona) matrača, tā garās malas jāaizloka zem pamata matrača. Matraci ar caurulītēm savieno ar kompresoru, kurš pārmaiņus cikliski pumpē gaisu dažādās matrača šūnās. Ar kompresora pogu var regulēt padotā gaisa plūsmu atkarībā no pacienta svara. Kompresoru nav nepieciešams izslēgt. Tam jāstrādā 24 stundas.

Piepūsta matrača darba daļas izmērs ir 90x190cm. Šis matracis paredzēts uzklāšanai uz 90X200 izmēra matrača. Taču praksē cilvēki šo pretizgulējumu matraci izmanto arī uz dīvāngultām kā arī uz lielāka vai mazāka izmēra pamata matračiem.
Ieteicams pretizgulējumu matraci pārklāt ar parastu kokvilnas vai vilnas pledu, lai pacientam nebūtu auksti.
 
Izmantojiet slīdošos paladziņus vieglākai slimnieka pārvietošanai gultā

Pareiza pacienta pārvietošana gultā rada augstu berzes koeficientu starp ķermeni un gultas virsmu, tāpēc tā samazināšanai ieteicams izmantot speciālus slīdošos paladziņus
izmanto pacienta pārvietošanai gultā uz augšu vai sāniski;
atvieglo gultas palagu un spilvendrānu nomaiņu, kā arī palīdz pārvietot pacientu no gultas uz nestuvēm u.tt.
superslidīgais audums ļauj viegli pārvietot pat pašus smagākos pacientus.
Pagrieziet slimnieku uz sāna, uzklājiet slīdošo paladziņu virzienā uz pacienta muguru, pēc tam satverot virsējo audumu, pavelciet to uz vajadzīgo pusi.
Slīdošos paladziņus var iegādāties mūsu interneta veikalā.

Aprūpe mājās – kas jums ir jāzina 

LA Seneka reiz teica - "Ja vēlies dzīvot sev – dzīvo citiem’’. Šie vārdi  kā smaga atbildības nasta gulstas uz ģimenes locekļiem, kuri ir nolēmuši  savu smagi slimo tuvinieku aprūpēt mājās. Pēc medicīnas darbinieku domām , atbilstoša aprūpe mājās palīdz pacientam  ātrāk  atveseļoties  un piecelties no slimības gultas pēc insulta, infarkta vai traumas. Tomēr tam  jārada piemēroti apstākļi.
 
Aprūpējot slimu personu jāņem vērā ne tikai slimība, tās smagums,  bet arī slimnmieka  vecums, individuālās īpatnības un vajadzības. Kas jums ir jāzina, un kā sagatavoties, ja jūs nolēmāt rūpēties par slimnieku mājās?
 
Jums būs nepieciešama  bezgalīga pacietība un garīgā sagatavošanās – jo aprūpes periodā slimnieks ir emocionāli jūtīgs. Pēkšņas emociju izmaiņas nevajadzētu uzskatīt kā kaut ko pārsteidzošu. Ļoti bieži slimība izmaina cilvēka raksturu, tas kļūst kaprīzs, pavisam nevēlas kustēties, kaut gan fiziskais stāvoklis to atļauj. Šādi psihiskie  -  emocionālie traucējumi sarežģī atveseļošanās iespējas. Tāpēc ir svarīgi stimulēt pacienta vēlmi atgūt veselību. Savukārt neradiet nepatiesas un nepamatotas ilūzijas.
 
Aprūpe mājās -  ne tikai slimnieka barošana, autiņbiksīšu nomaiņa, savlaicīgi  iedotas  zāles. Atcerieties, ka pacientam  pastāvīgi guļot sliktāk darbojas plaušas, elpošana kļūst sekla. Tādēļ ir ieteicams masēt krūšu kurvi, ja pacients ir spējīgs to darīt – jādara vingrinājumi, kā piemēram  dot tam  piepūst gaisa balonus. Ja pacienta stāvoklis atļauj, ieteicama  pilna ķermeņa masāža. Regulāri un rūpīgi  jārūpējas  par slimnieka higiēnu - tas ir ļoti svarīgi.
 
Līdzekļi slimnieku kopšanai atvieglo pacientu ikdienas dzīvi un arī aprūpētāja darbu. Ja esat izlēmuši slimnieku kopt mājas apstākļos ir ieteicams iegādāties funkcionālo aprūpes gultu ar mehānisko piedziņu. Slimnieku gultas augstumu var regulēt, tāpēc šī funkcija ir īpaši aktuāla, ja slimniekam ir nepieciešama vārtīšana, autiņbiksīšu nomainīšana, masāža. Ar tālvadības pults palīdzību slimnieks var regulēt muguras daļas sēdēšanas pozīciju. Šīs medicīniskās gultas ir pielāgotas, lai slimniekam būtu vieglāk un ērtāk  mainīt pozīciju bez lielas fiziskas piepūles. Funkcionālajai aprūpes gultai ir bremzes, tāpēc to ir viegli salikt, ieslēdzot bremzi uzturēt fiksētu. Šī gulta izskatās kā parasta guļamistabas mēbele,  piemērota jebkuram interjeram, bet ar visām funkcionālās gultas īpašībām.
 
Slimnieka kopšana - ne tikai daudz pacietības, centības un zināšanas prasoša joma. Bieži vien, kad nelaime pārsteidz cilvēkus tie nav sagatavojušies un nezina, kā pienācīgi un pareizi rūpēties  par slimu gultā guļošu cilvēku, tāpēc  bieži rodas sarežģījumi – veidojas izgulējumi, kas ir grūti ārstējami. Daudzos gadījumos izgulējumus var novērst, savlaicīgi nosakot riska grupai piederošas personas un veicot noteiktus medicīnas un aprūpes pasākumus. Viens no tiem - matracis- apakšklājs ar elektrisko gaisa kompresoru, kas paredzēts izgulējumu  profilaksei. Matracis sastāv no 130 kameru nodalījumiem, kuros mainīgā ciklā cirkulē gaiss. Cirkulējot matracī gaiss maigi stimulē ādas virsmu, veicina labāku asinsriti palielināta riska zonās. Pretizgulējumu matrači nodrošina labu slimnieku pašsajūtu.Tas izgatavots no PVC, elastīgs, viegli tīrāms un dezinficējams, šo matraci var izmantot visos gadījumos, kad pastāv iespēja veidoties izgulējumiem. To ir ļoti viegli uzstādīt, izmantot un tīrīt.
 
Funkcionālās aprūpes gultas un īpašus matračus izgulējumu  profilaksei  var iegādāties mūsu tiešsaistes elektroniskajā veikalā.